Havuzlu Villa Yapımı Fiyatları

Havuzlu Villa Yapımı Fiyatları

Havuzlu Villa Yapımı Fiyatları Ne Kadar?

Günümüz ekonomik koşullarının her geçen gün değiştiği göz önüne alındığında havuzlu villa yapımı maliyeti hesaplama pek kolay olmuyor. Ancak havuzlu villa yaptırmak isteyen kişiler için bu içeriğimizde elimizden geldiğince havuzlu villa yapımı fiyatları ne kadar sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Havuzlu Villa Maliyeti Hesaplama

Havuzlu villa yapımı fiyatları hakkında bilgi edinebilmek için bazı gider kalemlerinden bahsetmek gerekir. Bunlar genel olarak iki ana başlıkta ele alınır. Birincisi havuzlu villa yapımı sürecindeki kaba inşaat giderleri, ikinci ise ince inşaat giderleri olarak açıklanabilir. Her iki gider kaleminin de kendi içerisinde bazı alt giderleri bulunmaktadır. Bu içeriğimizde de havuzlu villa maliyeti hesaplama sürecinde ihtiyacımız olan kaba inşaat malzemeleri ve maliyetleri ile ince inşaat malzemeleri ve maliyetleri konularına değineceğiz. Böyle havuzlu villa yapımı fiyatlarını detaylı bir şekilde inceleme fırsatı bulacağız.

Villa Arsası Tesviye ve Hafriyat Giderleri

Villa arsası tesviye ve hafriyat giderleri, villa yapım sürecindeki en temel gider kalemlerinden biridir. Öyle ki villa inşaatının yapılabilmesi için arsa alanının düz bir zemin haline getirilmesi gerekir. Eğer arsanız eğimli bir yapıdaysa eğimin yok edilmesi için kazıma işlemleri ya da dolgu yapılması gerekecektir. Ancak düz bir arsa alanına sahipseniz bu süreçte toprağın üzerinden 30 cm’ye kadar olan verimli kısmı ayırarak sıkışan stabilize niteliğe sahip malzeme uygulaması yapabilirsiniz. 200 m2’lik villa arsası tesviye ve hafriyat giderleri ortalama 90.000,00 TL iken 300 m2’lik villa arsası tesviye ve hafriyat giderleri ortalama 140.000,00 TL’dir. Bu fiyatlar ortalama olmakla birlikte, konum ve bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

Villa arsa tesviye ve hafriyat giderleri bölgeden bölgeye değişiklik gösterebileceği gibi arsanızın niteliğine göre de farklılaşacaktır. Dolayısıyla aşağıdaki maddeler hafriyat masrafları üzerinde etkili olan birkaç önemli değişkendir:

 • Villanın genel alanları
 • Villanın kaç katlı olacağı
 • Villa projesinde istenilen özel tasarım detayları
 • Villa projesinin tamamlanma süresi

Havuzlu Villa Yapımı Fiyatları

Havuzlu Villa Kaba İnşaat Malzemeleri ve Maliyetleri

Öncelikle havuzlu villa kaba inşaat malzeme fiyatlarının ürünün kalitesine göre değişilebileceğini söylemek gerekir. Villa inşaatında kullanılan kaba inşaat malzemeleri genel olarak tuğla, prefabrik, betonarme, çelik konstrüksiyon, ahşap ve taş gibi ürün gruplarıdır. Dolayısıyla tercih etmiş olduğunuz malzemeye göre kaba inşaat fiyatları değişkenlik gösterebilir. Örneğin; betonarme malzemesi kullanılarak yapılan bir villanın kaba inşaat masrafı ile yığma tuğla kullanılarak yapılan bir villanın kaba inşaat masrafı elbette aynı olmayacaktır.

Havuzlu villa kaba inşaat malzeme fiyatları söz konusu olduğunda ilgili firmaların etkisi de oldukça önemli rol oynar. Buna göre çok farklı fiyat teklifleri ile karşılaşmak olasıdır. Özellikle ekonomik koşulların çok hareketli olduğu günümüzde uygun bütçe sunan firma arayışına önem vermek gerekir.

Havuzlu Villa Kaba İnşaat Malzemeleri ve Maliyetleri 2024

 • Demir: 27.360,00₺/ton
 • Beton: 2.880,00₺ /m3
 • Kalıp: 1.000,00₺ /m2
 • Tuğla: 11,00₺ /adet
 • Sarf Malzeme: 180.000,00₺

Havuzlu Villa İnce İnşaat Malzemeleri ve Maliyetleri

Havuzlu villa yapımında kaba inşaat süreci tamamlandıktan sonra ince inşaat sürecine geçilir. Bu anlamda, villa yapımında önemli gider kalemlerinden biri de ince inşaat malzemeleridir. Bu süreçte de villa sahibinin beklentileri ve istekleri ince inşaat masraflarının ortaya çıkartılmasında önemli rol oynamaktadır. Öte yandan kaba inşaat malzemelerinde olduğu gibi ince inşaat malzemelerinde de ürünün kalitesi ve ürün çeşitliliği fiyatların belirlenmesinde önemli iki değişkendir.

Havuzlu villa ince inşaat malzemeleri arasında genel olarak alçı, boya, sıva, parke gibi ürün grupları bulunmaktadır. Özel mimari tasarımlar, istenilen özel detaylar ve iç mimari çalışmalar bütün olarak değerlendirildikten sonra ince inşaat masrafları belirlenir.

 • İç Cephe: 1.400.000,00₺
 • Dış Cephe: 550.000,00₺
 • Mobilya İşleri: 750.000,00₺
 • Mekanik & Elektrik: 570.000,00₺

Havuzlu Villa Yapımı Fiyatları

Havuzlu Villa Proje Aşaması

Havuzlu villa yapımı fiyatları için proje aşamasının ve maliyetinin de hesaplanması son derece önemlidir. Nitekim villa inşaatı için ilk aşama villa projesinin çizilmesi yönünde olacaktır. Havuzlu villa yapımı proje maliyeti öncelikle metrekare alan büyüklüğüne göre değişiklik gösterecektir. Örneğin; 200 metrekarelik havuzlu villa proje giderleri ile 300 metrekarelik havuzlu villa proje giderleri farklı olacaktır. Öte yandan proje aşamasında villa sahibinin istediği detaylara göre özel proje çizimlerinin söz konusu olması villa proje masrafı noktasında artı maliyet anlamına gelmektedir.

Havuzlu villa proje aşaması için ortalama giderler aşağıdaki gibidir:

 • 200 m2’lik havuzlu villa proje giderleri ortalama 240.000,00 TL
 • 300 m2’lik havuzlu villa proje giderleri ortalama 360.000,00 TL

Havuzlu villa proje masrafları için net bir fiyat aralığından bahsetmek mümkün değildir. Öyle ki villa proje aşaması; proje hazırlama, ruhsat, tapu, iskan, işçi sigortaları, muhasebe ve abonelikler gibi pek çok alt gider kalemlerinden oluşmaktadır. Dolayısıyla çalıştığınız firmaların iş tecrübesine ve deneyimine göre farklı villa proje teklifleri almak olasıdır. Aynı zamanda resmi işlemlerin yürütülmesinde ortaya çıkan masraflar da bölgeden bölgeye değişiklik gösteren masraflar arasında yer alır.

Havuzlu Villa Çevre Düzenlemesi

Villa yapımı sürecinde bahsedilen çevre düzenlemesi adından da anlaşılacağı üzere villanın çevresinde yer alacak olan bahçe, havuz, otopark gibi alanlara işaret etmektedir. Çevre düzenlemesi giderleri de villa sahibinin beklenti ve isteklerine göre değişebilmektedir. Bunun için villa çevre düzenlemesi aşamasında inşa edilecek olan havuz sayısı ve büyüklüğü, otopark için ayrılan bölümün niteliği ve büyüklüğü, bahçe yapı özellikleri gibi hallerden doğacak olan sonuca göre havuzlu villa çevre düzenlemesi masrafları netlik kazanmış olur. Peyzaj fiyatları çim, fundalık, yağmurlama sistemi kurulumu gibi işler için ortalama 25.000,00 TL ile 35.000,00 TL arasında değişir.

Sonuç Olarak Havuzlu Villa Yapımı Fiyatları

Havuzlu villa yapımı sürecinde karşımıza çıkan kaba inşaat malzemeleri ile ince inşaat malzemeleri ve giderleri detaylı bir şekilde ele alınmıştır. Buna göre havuzlu villa yapımı fiyatları 2024 yılı için şöyledir:

 • 200 m2 villa maliyeti ortalama 5 – 5. 500 milyon TL arası
 • 250 m2 villa maliyeti ortalama 6 – 6.500 milyon TL arası
 • 300 m2 villa maliyeti ortalama 6.500 – 7 milyon TL arası

Bu içeriğimizde havuzlu villa yapımı fiyatları hakkında detaylar aktarmaya çalıştık. Sizler de havuzlu villa yaptırmayı düşünüyorsanız eğer bu içeriğimize benzer diğer içeriklerimizi de okumak için Blog sayfamızı hemen ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir